Kviečiame švęsti Europos bendradarbiavimo dieną Klaipėdoje

EC day Interreg South Baltic 2018_A2-page-001Kviečiame švęsti Europos bendradarbiavimo dieną Klaipėdoje

„Išbandykite Pietų Baltijos regiono skonius ir su vaikais nupieškite ateitį kartu!” Taip Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa rugsėjo 28 d. kviečia švęsti Europos bendradarbiavimo dieną. Klaipėdoje, kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“, mūsų mažiesiems piliečiams bus rodomas edukacinis spektaklis „OPA arba Operacija perdirbtas aš”. Visą dieną vaikučiai galės spalvinti ir piešti. Visi Kultūros fabriko erdvių lankytojai bus kviečiami paragauti vaišių iš visų programoje dalyvaujančių šalių – Danijos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Europos bendradarbiavimo diena Europos Sąjungos šalyse kasmet švenčiama paskutinėmis rugsėjo savaitėmis. Ši diena skirta visuomenei pristatyti Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programas ir projektus, kurie puikiai parodo, kokia didelė yra bendradarbiavimo nauda, kai skirtingose valstybėse egzistuojančios ekologinės, nedarbo, kultūros, aplinkosaugos ir kitos problemos yra sprendžiamos kartu.

Europos bendradarbiavimo dienos šventė vyks š. m. rugsėjo 28 d. Klaipėdoje, kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ (Bangų g. 5a).

12 val. Kultūros fabriko teatro salėje bus rodomas edukacinis spektaklis vaikams „OPA arba Operacija perdirbtas aš”.

Nuo 12 val. Kultūros fabriko pirmajame aukšte bus atviras Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos stendas, kuriame bus galima paragauti išskirtinių vaišių iš penkių pietų Baltijos šalių – Danijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir Lietuvos ir sužinoti apie šių šalių bendradarbiavimą. Vaikučiams bus dalijamos spalvinimo knygutės. Visi kartu piešime mūsų bendrą ateitį!

Edukaciniame spektaklyje „OPA arba Operacija perdirbtas aš” vaikai sužinos, ar tikrai viskas, ką mes nerūpestingai išmetame, jau nebeturi jokios vertės? Ar išmetame ten, kur reikia? Ar žinome kokią įtaką paprasta šiukšlė turi mūsų pačių aplinkai? Šiame spektaklyje Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ne tik supažindins žiūrovus su žaismingais personažais, bet ir nagrinės ekologijos temas. Ekologija ir inovacijos yra pagrindinės Interreg Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos ir jos projektų temos.

 

Kontaktinis asmuo Lietuvoje:
Diana Zalieckė, Informacijos ir projektų vadovė
Mob: +370 659 63285 Tel: +370 5 272 5774
VšĮ Jungtinis techninis sekretoriatas
El. paštas: diana.zaliecke@vilniusjts.eu, www.southbaltic.eu