Šių metų rugsėjo 21 d. atidaryta 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa

Print

Šių metų rugsėjo 21 d. Svetlogorske (Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija) iškilmingai atidaryta 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Programos atidarymo konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 200 Lietuvos ir Rusijos savivaldybių, biudžetinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovų. Konferencijos metu jos dalyviai atnaujino senus bendradarbiavimo ryšius ir užmezgė naujas pažintis, pasidalino projektų idėjomis, gavo atsakymus iš programos valdymo institucijų atstovų.

Programos atidarymo konferencija simboliškai vyko visoje Europoje švenčiant Europos bendradarbiavimo dieną. Pirmasis konferencijos dalyvius pasveikinęs Rusijos Federacijos Ekonominės plėtros ministerijos Plėtros ir užsienio ekonominės veiklos koordinavimo reguliavimo departamento direktorius Vitalij Gudin atkreipė dėmesį į Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo svarbą. Programos valdymo institucijos, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Gediminas Česonis, sveikindamas konferencijos dalyvius, akcentavo partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą kokybiškiems rezultatams. „Siekite ne įsisavinti programos lėšas, bet stenkitės jas tikslingai ir tinkamai investuoti kuriant pridėtinę vertę“ – potencialiems pareiškėjams kalbėjo G. Česonis.

Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos Europos bendradarbiavimo departamento vadovas Ilja Subbotin pasakė tikintis, kad programa atneš konkrečius rezultatus ir pažadėjo visokeriopą pagalbą projektų vykdytojams. Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrado srityje Olegas Skinderskis pažymėjo, kad praėjusio laikotarpio programos pasiekti rezultatai nuteikia itin optimistiškai ir paragino konferencijos dalyvius pasinaudoti šios programos teikiamomis galimybėmis.

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ir sėkmės linkėjo Europos Sąjungos atstovybės Rusijos Federacijoje projektų vadovė Lena Karnovich ir Kaliningrado Vyriausybės Užsienio reikalų ir regioninio bendradarbiavimo agentūros direktorė Liana Maksimova. „Nekantriai laukiame naujų idėjų ir projektų, naujų darbų ir konkrečių rezultatų“, – sakė L. Maksimova.

Konferencijos metu buvo pristatyti 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos rezultatai ir 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos teikiamos galimybės. Dalyviams taip pat buvo skirtas laikas konferencijos metu pabendrauti tarpusavyje, surasti potencialius partnerius ir aptarti projektų idėjas.

2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa parengta pagal Europos kaimynystės priemonę ir finansuojama Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšomis. Pagal programą numatyta skatinti ir plėsti bendradarbiavimą per sieną tarp Lietuvos ir Rusijos (Kaliningrado srities) pasienio regionų tęsiant anksčiau pradėtą bendradarbiavimą pagal 2004–2006 m. TACIS Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos kaimynystės programą ir 2007–2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Atidarymo kongerencija_G Cesonio kalba