Žinias apie Europos pasienio regionų bendradarbiavimą galima buvo pasitikrinti specialioje „Auksinio proto“ laidoje

Programos logotipas

Kurie garsiausi Lietuvos kultūriniai, socialiniai ir infrastruktūros objektai yra gavę Europos Sąjungos paramą? Kokia upe plaukiant galima kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sieną? Atsakymus į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų apie Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos bei kitus pasienio regionus ir Europos bendradarbiavimo per sieną programų pasiekimus galėjote išgirsti specialioje Lietuvos nacionalinės televizijos intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ laidoje. Trečiadienio vakarą rodyta laida buvo skirta Europos bendradarbiavimo dienai paminėti.

Europos Komisijos inicijuojama Europos bendradarbiavimo diena rugsėjo 21 d. Lietuvoje švenčiama jau šeštus metus iš eilės. O paminėti tikrai yra ką – Lietuva sėkmingai tęsia savo partnerystę Europos bendradarbiavimo per sieną programose, kuriomis gerinama Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos valstybių pasienio regionų gyvenimo kokybė bei sprendžiamos bendros kaimyninių šalių problemos saugumo, socialinės įtraukties, visuomenės stiprinimo, kultūros paveldo išsaugojimo, ekologijos ir kitose srityse.

Prieš tai vykusių Europos bendradarbiavimo dienų proga Lietuvos gyventojai ir svečiai buvo kviečiami į kiną, atvirų durų dienas, lenktynes ir koncertus, o šiais metais – prie televizijos ekranų. Speciali LRT televizijos „Auksinis protas“ laida buvo nufilmuota bendradarbiaujant su šio žaidimo kūrėjais, laidą vedė charizmatiškieji Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas. Žaidime dalyvavo kviestiniai svečiai – Latvijos lietuvių ir Lenkijos lietuvių jaunimo atstovai bei Alytaus, Akmenės, Švenčionių rajonų ir Birštono savivaldybių merai. Visos šios pasienio savivaldybės aktyviai dalyvauja Europos bendradarbiavimo per sieną programose. Laidos metu dalyviams buvo užduodami įvairūs klausimai, tarp kurių buvo ir klausimų, susijusių su Europos bendradarbiavimo per sieną programomis bei jų pasiekimais Lietuvoje. Didžiausia intriga užvirė žaidimo finale, kuriame, įveikę kitus žaidėjus, dėl nugalėtojo titulo varžėsi Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Pateisinęs proto kovų entuziasto vardą, Akmenės rajono savivaldybės meras laimėjo žaidimo finale ir iškovojo galimybę dalyvauti tolimesniuose „Auksinio proto“ etapuose.

Laidos organizatoriai tikisi, kad ši speciali intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ laida padėjo žiūrovams daugiau sužinoti apie Europos pasienio regionų bendradarbiavimą ir paskatins juos domėtis tvaria kaimynyste bei stiprinti abipusius ryšius.

Daugiau nuotraukų iš žaidimo „Auksinis protas“ filmavimo galite pamatyti Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos Facebook paskyroje.

Auksinis protas_dalyviai_2

Auksinis protas_dalyviai_1