2014-2020 M. INTERREG V-A LIETUVOS-LENKIJOS PROGRAMOS UŽDARYMO RENGINYS

12

2022 m. rugsėjo 27 d.  Druskininkuose vykęs 2014-2020 m. Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programos (toliau – 2014-2020 m. programos) uždarymo renginys sutraukė beveik 200 dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius pasveikino renginio dalyvius ir pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Lenkijos šalių bendradarbiavimas pasiekė itin aukštą lygį bei pabrėžė, kad neseniai Vilniuje vykusių abiejų šalių vyriausybių konsultacijų metu buvo numatytos svarbios gairės regioninės politikos, nacionalinio saugumo, energetikos bei infrastruktūros srityse. Viceministras taip pat išreiškė viltį, kad 2014-2020 m. programos pasiekimai paklos pamatus ir naujam bendradarbiavimui pasienio regione.

Kalbant apie naująjį programos laikotarpį, renginio metu buvo pasidalinta džiugiomis naujienomis – rugsėjo 26 d. Europos Komisija oficialiai patvirtino 2021-2027 m. Interreg VI-A Lietuvos-Lenkijos programą.

Jungtinio techninio sekretoriato ir vadovaujančiosios institucijos atstovai pasidalino patirtimi iš 2014-2020 m. finansinio laikotarpio, pristatė apibendrintą ir aktualią informaciją apie naująjį etapą bei apdovanojo projektų partnerius už pasiekimus įgyvendinant projektus.

Be to, dalyviai turėjo galimybę pasigrožėti įsimintiniausiais projektų pasiekimais nuotraukų parodoje. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti bendras Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Punsko meno mokyklos mokinių muzikinis pasirodymas.

Programa taip pat paminėjo Europos bendradarbiavimo dieną.  Renginio metu Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos vaikai dalyvavo aitvarų dekoravimo dirbtuvėse, tad kulminacija tapo vaikų į dangų leidžiami aitvarai, simbolizuojantys polėkį ir pradžią naujajam Programos laikotarpiui.