Europos bendradarbiavimo diena paminėta dviračių žygiu

Rugsėjo 21 d., visoje Europoje kasmet minima bendradarbiavimo diena, skirta paminėti Europos bendradarbiavimo pasiekimus. 2020 m. rugsėjo 26 d. 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa (vėliau Programa) kartu su projekto „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ partneriais – nacionaliniu parku „Kuršskaja Kosa“ ir biudžetine įstaiga “Paslaugos Neringai”, kvietė visus norinčius kartu paminėti Europos bendradarbiavimo dieną. Šiemet šiam tikslui buvo organizuojamas dviračių žygis „Du partneriai, du maršrutai – vienas tikslas“.

Pagrindinis maršruto tikslas – paminėti “Interreg” programų 30 m. sukaktį ir pabrėžti, kad gaisrai neturi sienų, kartu pažymint tvirtą ugniagesių ir gelbėtojų įsipareigojimą savo profesinį gyvenimą skirti kovai su gaisrais.

Kadangi Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 pandemijos, todėl dviratininkai iš Rusijos ir Lietuvos pradėjo maršrutą savo šalyse ir virtualiai susitiko pasienyje naudodamiesi vaizdo skambučiu.

Dalyvių pastangos buvo įvertintos puikiomis bei praktiškomis Programos dovanomis, kurias dviratininkai galės panaudoti ir tolimesniuose dviračių žygiuose.

Belaukiant maršruto pradžios ir po finišo Neringoje, treneris pademonstravo keletą pratimų ir paaiškino, kaip reikia paruošti kūno raumenis fiziniam krūviui bei atpalaiduoti po žygio. Distancijos atstumas – maždaug 14 km Lietuvoje ir 15 km Rusijoje.

Dviračių žygis pritraukė daugiau nei 60 dalyvių (30 Lietuvoje ir 30 Rusijoje). Jauniausi dviratininkai dalyvavo originaliai – ant vaikiškos dviračio kėdutės. Dviračių žygio dalyvius džiugino puikus oras, kuris priminė labiau vasarą nei rudenį!

Renginio nuotraukas rasite programos „Facebook“ paskyroje ir programos tinklalapio nuotraukų galerijoje.