Kviečiame pateikti nuomonę dėl 2021–2027 m. INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos dokumento projekto

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, o Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, atlieka 2021–2027 m. INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Latvijos ir Lietuvos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas. Todėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai ir Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijai yra labai svarbi visuomenės nuomonė apie tai, kokia gi turėtų būti Latvijos ir Lietuvos programa, kaip jai tapti patrauklia, sutelkiančia įdomiausius projektus, pritraukiančia naujas idėjas visuomenei reikšmingiems pokyčiams regionuose įgyvendinti. Tuo tikslu Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija organizavo Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto parengimo darbus ir šiuo metu paskelbė viešąsias konsultacijas, kurios vyks iki š. m. rugpjūčio 22 d. (skelbimą galima rasti čia).

Atsižvelgiant į paskelbtas viešąsias konsultacijas, visuomenė š. m. rugpjūčio 10 d. yra kviečiama į diskusiją, kurios tikslas – pristatyti Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektą visuomenei ir gauti jos nuomonę. Diskusija vyks 2021 m. rugpjūčio 10 d. 13.00 val. (planuojama trukmė iki 15.30 val.). Darbotvarkė yra čia.

Diskusija bus organizuojama virtualioje erdvėje naudojantis ZOOM platforma ir vyks anglų kalba, todėl bus suteiktas sinchroninis vertimas į lietuvių ir latvių kalbas. Nuoroda į renginį bus atsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams. Registracija į renginį vyksta iki š. m. rugpjūčio 8 d. čia.

Susipažinti su Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektu lietuvių ir anglų kalbomis galima čia: Programos dokumento projektas anglų kalba ir Programos dokumento projektas lietuvių kalba. Pasiūlymų, klausimų ir komentarų dėl Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto programos vadovaujanti institucija laukia iki š. m. rugpjūčio 22 d. el. p. latlit@varam.gov.lv.

Daugiau informacijos prašome ieškoti programos interneto svetainėje čia.